سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / ویزای کار و اقامت آلمان

ویزای کار و اقامت آلمان

برخی از موسسات اطلاعیه ای تحت عنوان ویزای کار و اقامت آلمان در معرض دید عموم قرار می دهند که در واقع جذب بیشتر متقاضیان را موجب خواهد شد.

ویزای کار و اقامت آلمان

دریافت ویزای کار و اخذ اقامت آلمان

ویزای کار بدین معنی است که کشور آلمان اجازه فعالیت به افرادی که در زمینه ی خاص متخصص می باشند را خواهد داد.
در واقع آنچه موجب شده کشور آلمان این مجوز را به متخصصان کشورهای دیگر دهد رشد منفی جمعیت می باشد چرا که با کمبود نیروی کار متخصص مواجه شده است.
با جذب نیروی متخصص می تواند جبران خسارت های ناشی از رشد منفی جمعیت را موجب شود و این تنها با به کارگیری افرادی امکان پذیر است که دانش و مهارت خاصی را دارا می باشند و همچنین از سابقه ی کار بسیاری نیز در کشور خود برخوردار است.
افراد می توانند با ارائه ی مدارک مربوط به تخصص و مهارت خود اقامت کشور آلمان را دریافت نمایند اما به شرطی که مدارک ارائه شده بتوانند کافی و محکم باشند.

ویزای کار و اقامت آلمان

شرایط مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار و اخذ اقامت آلمان

همانطور که در بالا اشاره نمودیم دریافت ویزای کار آلمان تنها برای افراد خاصی امکان پذیر است و بهتر است افراد قبل از ارائه درخواست و مدارک مورد نیاز جهت اثبات ادعای خود شرایط مورد نیاز را بررسی کنند.
از جمله شرایط مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار و اخذ اقامت آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارا بودن دعوت نامه کاری
  • دارا بودن حداقل مدرک لیسانس
  • دارا بودن سابقه ی کار
  • دارا بودن حداقل تسلط بر زبان آلمانی و یا انگلیسی

هر جه میزان آشنایی شما با این کشور و شرکت های معتبری که در زمینه ی مهارت شما مشغول به فعالیت می باشند بیشتر باشد می توان شاهد افزایش احتمال موفقیت در روند اخذ ویزای کار بود.
افراد می توانند با بررسی شرایط و لحاظ کردن هر آنچه مورد نیاز است دریافت ویزای کار و اخذ اقامت خود را با سرعت بیشتری به اتمام برسانند.

ویزای کار و اقامت آلمان

فرآیند دریافت ویزای کار و اقامت آلمان

دریافت ویزای کار و اخذ اقامت آلمان نیازمند گذراندن پروسه و فرآیندی است که افراد می توانند با به انجام رساندن آنها از مزیت های موجود نیز بهره مند شوند.
در ابتدا افراد باید از سفارت آلمان وقت مصاحبه بگیرند و قراردادی با شرکت معتبر در حوزه ی مهارت خود عقد کنند.
پس از اعلام زمان مصاحبه افراد باید به سفارتخانه مراجعه کنند و مدارک مورد نیاز را نیز ارائه داد.
بعد از بررسی مدارک ارائه شده مصاحبه ای در مدت زمان حدودی۲۰-۱۵ دقیقه ترتیب می دهند و در رابطه با حوزه ی مهارت افراد سوالاتی را مطرح می کنند.
بررسی پرونده ی متقاضیان یک الی دو ماه زمان خواهد برد که در صورت موافقت با درخواست ارائه شده باید طبق موعد مقرر جهت دریافت ویزا به سفارت مراجعه نمود.
البته در ابتدا افراد پاسپورت خود را دریافت می نمایند و بعد از مدت زمان دو الی سه هفته نیز می توانند ویزای خود را تحویل بگیرند.

ویزای کار و اقامت آلمان

مدت زمان اعتبار ویزای کار و اقامت آلمان

افراد معمولا هنگام مراجعه به سفارت خانه جهت اخذ ویزای کار باید قرارداد منعقد شده با شرکت فعال در حوزه ی مهارت خود را ارائه دهند.
یکی از علل اجبار ارائه ی این قرارداد تعیین مدت زمان اعتبار ویزای دریافتی می باشد.
با وجود اینکه مدت زمان اعتبار ویزای کار از سمت سفارتخانه ها معمولا ۴ سال می باشد اما گاها این اعتبار را بر اساس مدت زمان قید شده در قرارداد با شرکت برابر می کنند.
البته در صورت عقد مجدد قرارداد می توان طی انجام مراحلی مدت زمان اعتبار ویزای خود را نیز تمدید نمود.
در نهایت می توان نتیجه گرفت هر چه مدت زمان قرارداد با شرکت مربوطه بیشار باشد افراد قادرند مدت زمان بیشتری نیز در کشور آلمان ساکن باشند و به فعالیت خود ادامه دهند.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

اقامت تحصیلی رایگان آلمان

اخذ اقامت تحصیلی رایگان آلمان

آیا در مورد شرایط تحصیل در کشور آلمان اطلاعاتی در دست دارید؟ اخذ اقامت تحصیلی …