سفیران ملل
خانه / ویزا ایتالیا / مراحل و شرایط اخذ ویزای ایتالیا

مراحل و شرایط اخذ ویزای ایتالیا

ایتالیا کشوری اروپایی و پیشرفته است و بسیاری از مردم برای تحصیل و زندگی به آن جا مهاجرت می کنند. اولین چیزی که برای هر سفر خارجی نیاز است گرفتن ویزا است که مراحل و شرایطی را دارد و افراد با طی کردن آن ها و پرداخت هزینه های بروز می توانند دریافت کنند. افراد برای ورود به این کشور ابتدا باید قوانین آن را بشناسند و رعایت کنند.‌ کشور ایتالیا در تمام کشورها دارای سفارت است و افرادی که قصد رفتن به آن را دارند باید از سفارت کشور خود این ویزا را دریافت کنند. برای رفتن به آن جا ابتدا باید هدف و مقصود خود را مشخص کنید که برای تحصیل، گردشگری و توریستی و … به آنجا می روید چون ویزا ها بر اساس این اهداف مشخص و تقسیم بندی می شوند. برای اخذ ویزای ایتالیا باید بهدصورت انلاین و الکترونیکی در سفارت قرار و نوبتی را تعیین کنید. 

مراحل و شرایط اخذ ویزای ایتالیا

مزیت کسب تابعیت ایتالیا در بازه زمانی کوتاه

مزیت کسب تابعیت ایتالیا در بازه زمانی کوتاهافرادی که توانسته اند در کوتاه ترین زمان تابعیت ایتالیا را کسب کنند از مزیت های زیادی برخوردار هستند. رفت و امد برای این افراد بهتر و راحت تر است. این افراد می توانند با هزینه خود برای اشخاص دیگر دعوتنامه بفرستند و آن ها را به این کشور زیبا دعوت کنند. زندگی در آن جا برای افرادی که تابعیت کسب کرده اند مزیت های بیشماری دارد که به راحتی می توانند از آن ها استفاده کنند.

اگر پدر و مادر تابعیت این کشور را داشته باشد کودک نیز می تواند به راحتی این تابعیت را کسب کند. اولین چیزی که تابعیت آن را ثبت می کند پرداخت کامل مالیات است. شرایط اقتصادی این کشور بسیار مناسب بوده و برای تحصیل و اشتغال و زندگی بهترین گزینه است به همین دلیل طی سال های اخیر افراد زیادی به آن جا مهاجرت کردند و توانسته اند این تابعیت قانونی را کسب کنند. 

انواع مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا ایتالیا

از انواع روش اخذ ویزا ایتالیا می تواند به تعیین نوبت به صورت آنلاین از طریق سفارت های موجود در هر کشور اشاره کرد. افراد مدارک کامل خود را باید به صورت کاغذی و بدون نقص ارائه دهند. متقاضی اخد ویزا باید پس از گرفتن نوبت و در هنگام مراجعه به سفارت رسید پرداخت و مدارک را به همراه فرم تقاضا داشته باشد. اولین مدرم فرم درخواست روادید شینگن است که شخص باید با خود داشته باشد.

بعد از فرم عکس شخصی است به تعداد ۲ عدد در سایز کوچک و گذرنانه ای که حداقل دو برگ سفید در آن باشد. اصل و تصویر شناسنامه به همراه مدارک تحصیلی نیز ضروری است. ارائه این مدارک به افراد کمک می کند تا بتوانند به راحتی این روادید را دریافت کرده و با رفتن به این کشور صنعتی به اهداف خود نزدیکتر شوند و به پیشرفت خود کمک زیادی کنند. 

روش های مختلف برای اخذ ویزای دائم ایتالیا

روش های مختلف برای اخذ ویزای دائم ایتالیاروش های مختلفی برای اخذ ویزای دائم ایتالیا وجود دارد که هر فردی مطابق با شرایطی که دارد یک راه را انتخاب می کند. این روادید به معنی اقامت و ماندن همیشگی در این کشور است و شما می توانید در آن جا زندگی خود را ادامه دهید. امروزه افرادی که قصد مهاجرت دارند بیشتر از این روادید استفاده می کنند. که می توانند در این صورت می توانند برای بازدید به کشور خود نیز بر گردند.‌

گرفتن هر ویزا نیازمند ارائه مدارک و مستنداتی است. بیشترین درخواست‌های اقامت ایتالیا در دسته‌های تحصیلی و اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. برای اخذ ویزا و اقامت ایتالیا راه‌های متنوعی برای افراد با شرایط متفاوت وجود دارد که از جمله آنها می توان به:

  • درخواست اقامت از طریق تحصیل
  • کار
  • تجارت
  • سرمایه گذاری
  • مهاجرت
  • ازدواج 
  • تولد فرزند

 و … اشاره کرد که هر کس به نوعی این اقامت دائم و همیشگی را کسب می کند تا بتواند به میشرفت دست پیدا کند. 

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

اخذ ویزا فوری

اخذ ویزا فوری ایتالیا

به جهت اخذ ویزا فوری کشور ایتالیا چه راهکار های وجود دارد؟ کدام یک از …

پاسخی بگذارید