سفیران ملل
خانه / اخذ اقامت / شرایط لازم برای اخذ اقامت در آلمان

شرایط لازم برای اخذ اقامت در آلمان

آلمان یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که همه ساله انسان های بسیاری تصمیم می گیرند ادامه روزهای زندگی خود را در این کشور سپری نمایند و برای تحصیل، کار و یا اقامت دائم به این کشور سفر می کنند؛ اگر شما نیز در فکر مهاجرت و زندگی در این کشور صنعتی، زیبا و خوش آب و هوا هستید باید از شرایط لازم برای اخذ اقامت در آلمان برخوردار باشید و به قصد ثبت شرکت، کار و یا تحصیل به این کشور مراجعه نمایید؛ همچنین شما می توانید تحت شرایط خاصی اقدام به دریافت ویزای اقامت دائمی در این کشور نیز نمایید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت در آلمان

بهترین روش برای دریافت اخذ اقامت در آلمان

بهترین روش برای دریافت اخذ اقامت در آلمانهر شخصی که قصد اخذ اقامت اروپا و به خصوص شهر آلمان را دارد، مسلماً شرایط خود را بررسی نموده و یکی از راه های کسب اقامت را انتخاب کرده و از طریق آن مهاجرت خود را آغاز می نماید؛ هر روشی که شما قصد دارید توسط آن اقدام به دریافت اخد اقامت در آلمان نمایید، مسلماً جزو بهترین روش ها به شمار می رود.
به عنوان مثال می توانید برای ادامه تحصیلات خود برای مدت زمان مشخصی اقامت این کشور را دریافت کنید؛ یا اگر کار و بیزینس مشخصی دارید، می توانید از طریق ویزای کار به این کشور سفر کنید.
کارشناسان نیز عقیده دارند که مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین شیوه هایی است که شما می توانید از طریق آن اقدام نمایید و ویزای کار آلمان را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید؛ البته برای این کار باید از سرمایه و پول کافی برخوردار باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تجارت و بیزینس خود را در آن کشور نیز ادامه داده و به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کار و اخذ اقامت آلمان

پس از این که نوع اقامت خود را مشخص نمودید و هزینه های پیش روی خود را نیز به خوبی بررسی کردید، حالا نوبت به تهیه مدارک جهت اخذ ویزای کار، تحصیل و یا اخذ اقامت دائم در آلمان است.
مهم ترین مدارکی که در قدم اول به آن ها نیاز دارید عبارتند از:

  • فرم تقاضای ویزا که به زبان انگلیسی و یا آلمانی آن را پر کرده باشید.
  • شناسنامه
  • عکس رنگی
  • گذرنامه
  • بیمه نامه

اگر قصد دریافت ویزای کار آلمان را دارید باید مدرکی دال بر اشتغال به کار شما از سوی کارفرما و یا یکی از موسسات رسمی را به سفارت آلمان ارائه نمایید.
یکی از نکته های جالب توجهی که در مورد ویزای کار وجود دارد این است که شخصی که به قصد ادامه کار و تجارت خود به این کشور سفر می کند و قصد اقامت در آن را دارد، پس از قرار گرفتن در کشور آلمان از ۳ روز تا ۶ ماه فرصت دارد که در آن کشور به دنبال کار بگردد و سپس به کشورش برگردد و ویزای ۳ ماهه ای را دریافت نماید که این ویزا در واقع حکم اقامت کوتاه مدت شما در آلمان و برای کار به شمار می رود.

هزینه اخذ اقامت دائم آلمان

هزینه اخذ اقامت دائم آلمانهزینه اخذ اقامت کشور آلمان با توجه به هدفی که شما به خاطر آن قصد مهاجرت به این کشور را دارید می تواند با همدیگر تفاوت هایی داشته باشد.
به عنوان مثال کسب ویزای توریستی از سایر ویزاهای دیگر بسیار ارزان تر است، چرا که مدت زمان این اقامت کوتاه است و می توان با صرف هزینه کمتری آن را دریافت نمود.
همچنین ویزاهای کار و تحصیل نیز با توجه به شرایط شما، دارای قیمت متفاوتی هستند و شما باید قبل از این که اقدام به اخذ اقامت نمایید، با کارشناسان حرفه ای که در این زمینه به فعالیت مشغول هستند، مشورت کرده و سپس هزینه های خود را به خوبی برآورد نمایید و بعد از آن نسبت به دریافت اقامت مورد نظر خود اقدام کنید.
نکته مهم این که دریافت اقامت دائم آلمان، مسلماً نسبت به دیگر نوع اقامت ها، از هزینه بیشتری برخوردار است و ممکن است مدت زمان طولانی تری نیز زمان لازم داشته باشد که این ویزا به دست شما برسد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

اخذ اقامت

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت در کشور های مختلف از چه طرقی انجام می شود؟ اگر قصد اخذ …

پاسخی بگذارید