سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل

آیا شرایط اقامت آلمان از طریق تحصیل را می دانید؟ برای به دست آوردن اقامت تحصیلی در آلمان چه مدارکی را ارائه کنیم؟ آیا از هزینه های تحصیل در آلمان اطلاع دارید؟ با ما همراه باشید.
اگر قصد گرفتن اقامت از طریق تحصیل در آلمان را دارید باید این را بدانید که نظام آموزشی این کشور بسیار سخت گیر است و برای تحصیل در این کشور باید حتما در کنکور سراسری کشور آلمان شرکت کرده و به زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید و مدرک یکی از زبان های آلمانی و انگلیسی را داشته باشید.
اگر میخواهید لیسانس خود را از کشور آلمان دریافت کنید باید مدرک آیلتس یا B1 آلمانی را ارائه دهید.

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل چگونه است

اگر زبان آلمانی را نمیدانید باید این را نیز در نظر بگیرید که نمیتوانید در تمامی رشته های موجود شرکت کنید زیرا امکان تحصیل در تمامی رشته ها برای زبان انگلیسی وجود ندارد و خواندن بعضی رشته ها مستلزم دانستن زبان آلمانی است.
برای فوق لیسانس تمامی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و برای تحصیل این رشته ها شما باید مدرک معتبر از دانشگاه مورد تایید آلمان را به مراکز اموزشی ارائه کنید.
درس خواندن در آلمان تقریبا رایگان است و برای تحصیل در این کشور فقط مبلغ ناچیزی بابت خدمات تحصیلی به دانشگاه پرداخت خواهید کرد.

اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی در آلمان و هزینه های آن

اگر آلمان را با دیگر کشور های اروپایی مقایسه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که تحصیل در کشور آلمان رایگان است. دانشجویانی که به صورت خوب تا متوسط در این کشور زندگی می کنند هر ماه تقریبا بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو برای زندگی خود هزینه می کنند که باز مخارج این دانشجوبان به سبک زندگی آنها نیز بستگی دارد.
کار کرد دانشجویان از نظر قانونی بلامانع است و دانشجویانی که تمایل به کار دارند میتوانند به کار دانشجویی مشغول شوند و بسته به کاری که انجام می دهند به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۲ یورو دریافت نمایند و به کمک آن مقداری از هزینه های خود را پرداخت نمایند.
امکان دریافت اقامت برای دانشجویانی که در آلمان تحصیل نموده اند وجود دارد و دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند درخواست اقامت در المان بدهند و به آسانی اقامت این کشور را بدست بیاورند.

اقامت آلمان از طریق تحصیل

مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق تحصیل

  • گذرنامه یا همان پاسپورت فرد متقاضی تحصیل
  • آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی، ممکن است صدور مدرک مقداری طول بکشد به همین منظور فرد متقاضی می تواند یک گواهی رسمی از دانشگاه خود بگیرد و به دانشگاه ارائه دهد و این گواهی نشان دهنده این است که فرد دوره تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و اجازه ادامه تحصیل را دارد.
  • دفتر امتحانات گروه اموزشی مربوطه مدرک nachweis را صادر می کند و این مدرک باید به دانشگاه المان داده شود و لازم است که حتما مهر رسمی را دارا باشد.
  • شخص مورد نظر باید حتما بیمه سلامت داشته باشد و مدرک آن را تحویل نماید.
  • داشتن تعهد نامه مالی نیز از امور ضروری است که ثابت می کند شما توانایی مالی زندگی در آلمان را دارید و تا پایان تحصیل می توانید از عهده هزینه های خود بر بیایید.
    در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با روش های تحصیل در آلمان آشنا کنیم و اطلاعاتی در زمینه شرایط تحصیل و هزینه های تحصیلی دانشجویان ارائه کنیم و همچنین شما را با امکان بدست آوردن اقامت از طریق تحصیل دانشجویان فارغ التحصیل آشنا نمودیم. برای اقدامات بعدی بهتر است حتما با وکلایی که در این زمینه اطلاعات دارند مشورت نمایید و سپس اقدام نمایید.
جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

ویزای کار و اقامت آلمان

ویزای کار و اقامت آلمان

برخی از موسسات اطلاعیه ای تحت عنوان ویزای کار و اقامت آلمان در معرض دید …